Krásné pondělí! Jaký jste měli víkend? Venku bylo báječné jarní počasí, a tak jsem si dnes pro Vás připravila místa plná květin, která na jaře můžete navštívit.

Tak jdeme na to! Začínám těmi co můžete navštívit u nás v České republice.

*Flora Olomouc Jaro 25.4.-28.4.2019

Hlavní květinová expozice zavede návštěvníky do říše snů a fantazie. Prolne se krása květin se sklářským uměním, křišťálové sklo z firmy Preciosa, a to vše v návrhu přední České floristky Kláry Franc Vavříkové. Dále se můžeme těšit na celosvětovou výstavu bonsají a Suiseki. Tak se přijeďte podívat.

*Lysá nad Labem – tradiční výstava pro zahrádkáře 1.5.-5.5.2019

*Floria Kroměříž 1.5.-8.5.2019

Tady se velmi těším, krásné výstavní prostředí vetšinou i s živou hudbou. Krásná expozice tady urcitě zavítám. A co vy?

*Valašská zahrada Rožnov pod Radhoštěm 3.5.-5.5.2019

Tradiční Valašské trhy, tady najdete nejen květiny, ale i místní výrobky a dobroty.

 

Květinové Veletrhy a výstavy v zahraničí nedaleko od Nás

*Třeba takové Holandsko to patří na můj seznam míst už hodně dlouho. V období okolo 10.4. zde jsou nádherné květinové slavnosti, kdy jezdí alegorické vozy a na nich vytvořené květinové korza, které jsou dechberoucí a k tomu hraje živá hudba.

*Květiny tam, kde jen oko dohlédne to je květinový park v Keukenhofu otevřen 21.3.-19.4. 2019, Bloemencorso květinový průvod se uskuteční v sobotu 13.4.2019 Lisse, Nizozemsko

*Polské zahrady, tam můžete navštívit Jakonskou zahradu v Pisarzowicích nebo prodejní zahradnictví se zahradou Kapias v Gozcalkowicích, idealní období návštěvy je konec dubna a začátek května.

*Německo: Jarní zahrádkářský veletrh DRESDNER OSTERN, největší a nejoblíbenější veletrh v Drážďanech, zve tradičně před Velikonocemi, letos od 28.–31. března 2019, na výstaviště MESSE DRESDEN. Tohle nás čeká už v příštích dnech.

Krásné cestování za květinami!

Aneta “Pro ten okamžik”