Proto, aby květiny byly déle krasné a čerstvé potřebují speciální péči. Nechci Vám tu psát složité návody, aby to bylo časově náročné. Květiny si nekupujeme nebo nedostaváme kvůli tomu, aby jsme s nimi měli mnoho práce a byly nám spíše na obtíž, ale pro jejich krásu a okamžik radosti.

Když si květiny koupíte nebo je dostanete darem, jako první je seřízněte, obnovíte řes stonku a tím budou lépe přijímat vodu a živiny. Vyberte vhodnou, čistou vázu nebo nádobu a napusťte ji vodou, vodu nenapouštějte úplně vrchovatě, stačí deset centimetrů ve váze. Voda by neměla být úplně ledová. Můžete přidat výživu, kterou jste dostali od floristky v květinářství. A proto, aby voda vydržela déle čistá můžeme dát kapku octa nebo sava, tím zabráníte bakteriím jejich šíření a znečištění vody. Vodu měníme každý druhý den nejlépe každý den.

TIP: Pro rychlejší výměnu můžete si večer nachystat druhou vázu, voda bude odstatá nebude příliš studená a ráno jen přehodíte květiny z vázy do vázy.

Velmi důležité je vybrané místo pro květiny. Nedávejte je na příliš teplé, slunné místo, květy rychleji nakvétají a tím urychlíte jejich odkvétání. Dále je neumisťujte blízko ovoce při dozrávání vylučují ethylen a květy budou rychleji odkvétat.

Věřím, že těchto pár rychlých tipů pomůže, aby Vám květiny dělaly radost mnohem déle.