Mám nebo nemám svůj vlastní obchod s květinami? Co je jiného na zakázkové floristice od té floristiky v klasickém květinářství? Proč název “Pro ten okamžik?”

Tohle jsou otázky, které často slýchám. Nejčastěji “kde mám svou prodejnu,” abych řekla pravdu, nikdy mě to ani nenapadlo. Kamenný obchod s květinami nebyl můj sen a asi nikdy nebude. Chápu, že okolí to může brát jinak, je to netradiční a není to obvyklé. Avšak zavolat, napsat přes internet, poslat zprávu s Vaší představou nebo fotku, jako předlohu, co se Vám líbí je podle mého někdy snažší než jít do obchodu s květinami. Celé je to o důvěře a o zvyku.

Chci mít ale místo, kde Vás pozvu a vy si kytici, květinovou dekoraci…vyzvednete. Místo, kde se potkám s nevěstou. Místo, kde pořádám květinové workshopy, zážitkové akce pro Vás co milujete květiny, budete si chtít odpočinout, zažít něco úplně jiného. Nebude to tedy klasická prodejna, ale ateliér.

A co je podle mého jiné být zakázková floristka na volné noze od toho být zaměstnaná v květinářství jako floristka?Za prvé se Vám můžu věnovat na 100%, mít dostatek času jen pro Vás a společně vše konzultovat. Vytvořit promyšleně co jen tak někde nekoupíte, nenajdete a budete to mít pro ten Váš okamžik a bude nezapomenutelný. Vytvořit tu nejbáječnejší kytici jen pro Vás a nikdy neudělat tu stejnou (teda pokud si to nebudete přát),věnovat se výzdobě, nevěstě, konzultaci se zákazníkem, komukoliv, tak, aby se ke mě vracel s radostí a trochu i s nedočkavým napětím co jsem pro něj vymyslela. O tom je totiž moje práce floristky, vidět Váš spokojený výraz ve tváři, a to když mi děkujete za mou práci je to nejlepší na světě. Pro tyto okamžiky žiju a s tím i pracuji.

Snad jsem Vám zase aspoň malinko přiblížila sebe a svou práci.

Děkuji Aneta Perutková “Pro ten okamžik”